bilgi
canlidestek

Kombi Arızaları

1-Kombiniz hiç çalışmıyorsa:

?alterleri kontrol edin açık olmayabilir. Cihazınızdaki su ayarı 1.5 bar olmalıdır,suyu azalmış olabilir. Kombi istediğiniz ayarda olmayabilir (yaz-kış). Kombi pilotluysa pilot alevi yanmıyor olabilir. Gerekli kontrollerden sonra cihaz hala çalışmıyorsa elektronik kartın da, kablo ve bağlantılar da sorun olabilir.Teknik servisi aramanız gerekmektedir.

 

2-Kombide sürekli sigorta atıyorsa:

Kombinin yanında ki sigorta atıyorsa 220V ögelerin de kısa devre oluşmuş olabilir. Teknik servisi çağırmanız gerekmektedir.

 

3-Cihaz sık sık devreye girip çıkıyorsa:

Kombinin devreden çıkış ve devreye giriş süresi kısa sürede oluyorsa cihazın kapasitesi ihtiyacın çok üzerin de ayarlanmış olabilir veya tesisat filtreleri tıkanmış olabilir. Teknik servis çağırmalısınız.

 

4-Cihaz çalışırken kısa süre de sönüyorsa:

Pompa çalışma konumu yanlış ayarlanmış veya brülör ile beraber seçilmiş olabilir. Sirkülasyon pompasın da arıza meydana gelmiş olabilir. Teknik servisi aramanız gereklidir.

 

 

5-Kombi de sürekli basınç dalgalanması oluyorsa:

Cihaz da daima basınç yükseliyor ve alttan su akıtmıyorsa genleşme tankının havası bitmiş veya genleşme tankının membranı delinmiş olabilir. Teknik servise başvurunuz.

 

6-Kombi su akıtıyorsa:

Bar ayarını kontrol ediniz. 1,5 şeklinde olmalıdır. Eğer normal ise doldurma musluğu, emniyet ventilin de veya genleşme tankın da hasar meydana gelmiş olabilir. Teknik servisi çağırınız.

  

 

7-Kombi ses yapıyorsa:

Kombi çalışırken ses yapıyorsa fan motorunda, devir daim pompasında problem olabilir. Aynı zaman da küçük bir ihtimal cihazın bakıma da ihtiyacı olabilir. Teknik servisi çağırmanız gerekmektedir.

 

8-Kombi sıcak su vermiyorsa:

Cihazınızın çalışmasında problem yok ama sıcak suyu kullanamıyorsanız kombinin sıcak su ve kalorifer ayrıştırıcı parçası yani üç yollu vanasında, ntc, ptc veya sıcak su akış şalterin de kireçlenme yada arıza meydana gelmiş olabilir. Servisi çağırmanız gerekmektedir. 

 
ISTANBUL
ISTANBUL