bilgi
canlidestek

Kombi Arızaları

1-Ferroli kombiniz çalışmıyor:

Şalter açık olmayabilir. Kombi cihazınızdaki su 1.5 bar olmalıdır,cihazınızın suyu azalmış olabilir.Cihazınız istediğiniz yaz-kış konumunda olmayabilir. Kombi cihazınızın pilotlu ise pilot alevi yanmıyor olabilir. Tüm bu önerilerden sonra cihazınızdan hala verim alamıyorsanız Ferroli Kombi Servisi imkanı sağlamanız gerekmektedir.

 

2-Kullanım suyu aşırı ısınıyor:

Sıcak su alırken beklenenin üzerinde sıcak su geliyorsa kullanım suyu sıcaklık sensörü (ntc) arızalı olabilir, kireç tutmuş olabilir. Ferroli Servisi"ni çağırmalısınız.

 

 

3-Sıcak su az geliyor:

Soğuk su daha fazla akıyor ise vanaların açık olduğundan emin olunuz. Eğer açık ise şebeke giriş filtresi, su akış tribünü veya eşanjörtıkanmış olabilir. Ferroli Servis"ine başvurmanız gerekmektedir.

 

 

4-Sıcak su kendiliğinden soğuyor:

Soğuk su karıştırılmadığı halde su kendiliğinden soğuyorsa elektronik kart arızalı olabilir. Batarya contaları deforme olmuş veya sıcak su ntc’sin de problem olabilir. Ferroli Teknik Servis"ini çağırmanız gereklidir.

 

5-Radyatörler ısınmıyorsa:

Yeşil lamba yanıp sönüyor, sıcak su ısınıyor fakat petekleriniz ısınmıyorsa radyatörlerin alt bağlantı vanaları kapalı kalmış olabilir. Kontrol ediniz eğer açık ise tesisat filtresi tıkanmış veüç yollu vana motoru kullanım suyu konumun da takılı kalmış olabilir. Ferroli Kombi Servis"ini çağırmanız gerekmektedir.

 

 

6-Ferroli kombi su akıtıyor:

Bar ayarının 1,5 değerde olduğu kontrol ediniz. Normal ise ve cihaz hala su akıtıyorsa doldurma musluğu, emniyet ventili, genleşme tankı membranları delinmiş olabilir. Avcılar Ferroli Kombi Servisi"nin görmesi gerekmektedir.

 

7-Ferroli kombi ses yapıyor:

Cihazınızın fan motorunda veya devir daim motorunda hasar meydana gelmiş olabilir. Avcılar Ferroli Servisi"nden yardım almanız gerekmektedir. 

 
ISTANBUL
ISTANBUL