bilgi
canlidestek

Kombi Arızaları

1-Kombiniz çalışmıyor:

?alter açık olmayabilir. Kombi cihazınızdaki su 1.5 bar olmalıdır,cihazınızın suyu azalmış olabilir.Cihazınız istediğiniz yaz-kış konumunda olmayabilir. Kombi cihazınızın pilotlu ise pilot alevi yanmıyor olabilir. Tüm bu önerilerden sonra cihazınızdan hala verim alamıyorsanız TeknikServis imkanı sağlamanız gerekmektedir.

 

2-Kullanım suyu aşırı ısınıyor:

Sıcak su alırken beklenenin üzerinde sıcak su geliyorsa kullanım suyu sıcaklık sensörü (ntc) arızalı olabilir, kireç tutmuş olabilir. Teknik Servis çağırmalısınız.

 

 

3-Sıcak su az geliyor:

Soğuk su daha fazla akıyor ise vanaların açık olduğundan emin olunuz. Eğer açık ise şebeke giriş filtresi, su akış tribünü veya eşanjörtıkanmış olabilir. Teknik Servise başvurmanız gerekmektedir.

 

 

4-Sıcak su kendiliğinden soğuyor:

Soğuk su karıştırılmadığı halde su kendiliğinden soğuyorsa elektronik kart arızalı olabilir. Batarya contaları deforme olmuş veya sıcak su ntc’sin de problem olabilir. Teknik Servis çağırmanız gereklidir.

 

5-Radyatörler ısınmıyorsa:

Yeşil lamba yanıp sönüyor, sıcak su ısınıyor fakat petekleriniz ısınmıyorsa radyatörlerin alt bağlantı vanaları kapalı kalmış olabilir. Kontrol ediniz eğer açık ise tesisat filtresi tıkanmış veüç yollu vana motoru kullanım suyu konumun da takılı kalmış olabilir. Servis çağırmanız gerekmektedir.

 

 

6-Kombi su akıtıyor:

Bar ayarının 1,5 değerde olduğu kontrol ediniz. Normal ise ve cihaz hala su akıtıyorsa doldurma musluğu, emniyet ventili, genleşme tankı membranları delinmiş olabilir. Servisin görmesi gerekmektedir.

 

7-Kombi ses yapıyor:

Cihazınızın fan motorunda veya devir daim motorunda hasar meydana gelmiş olabilir. Teknik Servisten yardım almanız gerekmektedir. 

ISTANBUL
ISTANBUL